KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15109156
nr 1510 9156
Inez Byland
(1890-1961), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad -43. Olja på pannå, 38x38 cm, yttermått inklusive ram: 54x55 cm
Inez Byland, svensk konstnär född 1890, död 1961 .
Utrop:
500 kr
måndag 12 december 2022
kl 19:39:52
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer